خانه » مقالات اقتصادی » دانلود مقاله در مورد ارزش افزوده اقتصادی

دانلود مقاله در مورد ارزش افزوده اقتصادی

دانلود مقاله در مورد ارزش افزوده اقتصادی از سری مقالات اقتصادی با 110 صفحه و فرمت اجرایی Word

ارزش افزوده «Value Added» به این معنی است که بعد از این که یک جنس تولید شد، به جزء قیمت فروش، برای هزینه استهلاک و مابقی هزینه های که برای آن انجام شده است، یک سود واحد به آن اضافه شود. برای آشنایی بیشتر شما عزیزان با این مقوله، مقاله ای کامل در مورد ارزش افزوده اقتصادی (EVA) تدارک دیده ایم. مقاله ارزش افزوده خود شامل 4 فصل می باشد که در زیر عناوین فصل ها را ذکر کرده ایم :

  • فصل اول کلیات تحقیق نام دارد که مطالب کلی در مورد موضوع مورد بحث ما در این فصل به آن اشاره شده است.
  • فصل دوم که نام آن پیشینه تحقیق می باشد، مطالعات و تحقیقات داخلی و خارجی در خصوص ارزش افزوده اقتصادی را بررسی کرده است.
  • سومین فصل از این مقاله ادبیات تحقیق نام دارد که خود این فصل شامل 4 بخش می باشد. نام بخش اول ارزش افزوده اقتصادی است. در بخش دوم از این فصل به موضوع مالیات بر ارزش افزوده اشاره کرده است. در سومین بخش نیز نسبت های EPS، P/E ،PEG را بیان کرده است. و در چهارمین بخش موضوع بهره وری عنوان آن است.
  • و در آخر و چهارمین فصل به نتیجه گیری و پیشنهادات مربوط از این مقاله پرداخته شده است.

آشنایی کامل با ارزش افزوده اقتصادی

از زمانی که انسان خلق شد و روابط اجتماعی در او به وجود آمد، مبادلات و روابط اقتصادی نیز شکل گرفت. در جوامع ابتدایی، روابط اقتصادی که میان آن ها بود بسیار ساده رواج داشت. هر چه زمان رو به جلو رفت این روابط نیز پیچیده تر شد. روابط اقتصادی در ساده ترین شکل خود به صورت مبادلات پایاپای بودند و با گذشت زمان به طور چشمگیری رشد کردند و تبدیل شدند به واحدها و شرکت های اقتصادی بسیار بزرگ که این واحد ها باعث شدند بازارهای پولی و مالی ایجاد شوند و مردم در این شرکت ها سرمایه گذاری نمایند. زمانی که شرکت های بزرگ ایجاد شدند این مبحث نیز رایج شد که مالکیت باید از مدیریت جدا شود. سهامداران معتقدند که افزایش ثروت یک شرکت بسیار مهم است حال چه توسط افزایش ارزش شرکت باشد و چه از طریق سود نقدی باشد. آنچه که واضح است این است که سرمایه گذاران هیچ گاه حاضر نمی شوند در شرکت هایی سرمایه گذاری کنند که خطر و ریسک سرمایه گذاری درآن ها زیاد است. به همین دلیل از سال هزار و نهصد و هشتاد به بعد عواملی مثل نرخ بازده دارائی ها و نرخ بازده حقوق صاحبان سهام مورد استفاده قرار گرفت. پس از ده سال روش دیگری نیز مورد استفاده قرار گرفت که پس از وضع هزینه ها، میزان بازده سرمایه را نشان می دهد. این روش را ارزش افزوده اقتصادی می نامند. طبق بررسی هایی که صورت گرفت این نکته مشخص شد که برای اینکه بخواهیم عملکرد مدیران و شرکت ها را مورد ارزیابی قرار دهیم روش ارزش افزوده اقتصادی بهتر و مناسب تر است.

آشنایی با ارزش افزوده اقتصادی

آشنایی با ارزش افزوده اقتصادی

مفهوم ارزش افزوده اقتصادی

ارزش افزوده اقتصادی راهی است تا ما بتوانیم توسط آن راه هایی که باعث افزایش یا  کاهش و یا حتی از بین رفتن ارزش یک شرکت شده است را اندازه گیری کنیم و در واقع معیاری است برای نشان دادن سودی که بعد از کم کردن هزینه ها باقی می ماند. ارزش افزوده اقتصادی به سرمایه گذاران برای گرفتن یک تصمیم درست کمک می کند و یک تصویر روشن و واقعی از ثروت های یک شرکت به سهامداران آن نشان می دهد همچنین به مدیران این امکان را می دهد که فرصت های درست را برای بهبود و رفع مشکلات با توجه به هدف های کوتاه مدت و بلند مدت خود شناسایی کنند.

دلایل مطرح شدن ارزش افزوده اقتصادی

هر شرکتی ذینفعان زیادی مثل سهامداران، مدیران، مشتریان و … دارد که این شرکت ها همواره قراردادهای زیاد و متنوعی را در خود دارند که این ها استفاده کنندگان و ذینفعان زیادی دارند. معمولا استفاده کنندگان منابعی را که ممکن است اقتصادی باشد یا خدماتی در اختیار شرکت می گذارند و در قبال این منابع انتظار پاداش دارند. سهامداران هر شرکت نیز مخاطره و ریسک ناشی از سرمایه گذاری را قبول می کنند که این ریسک به عملکرد شرکت و مدیر و همچنین به قراردادهای شرکت بستگی دارد. شرکت این امکان را دارد که پس از تسویه حساب با سایر ذینفعان و استفاده کنندگان، مبلغی که باقی مانده است را میان سهامداران به نسبت سهامشان تقسیم کند. سهامداران برای اینکه بتوانند عملکرد خود را کارا تر کنند می بایست در شرکت های گوناگونی اقدام به سرمایه گذاری نمایند و با استفاده از این امکان می توانند با تنوع بخشیدن بخش عمده ای از مخاطره خود را کاهش دهند.

4000 تومان – خرید
اشتراک گذاری مقاله
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز