خانه » مقالات روانشناسی » دانلود مقاله اختلالات روانی

دانلود مقاله اختلالات روانی

دانلود مقاله اختلالات روانی با 41 صفحه و فرمت اجرایی در قالب فایل PDF

اختلالات روانی را می توان به چندین تداخل که رفتار های به خصوص در افراد دیده می شود اطلاق کرد که در ادامه درباره آن بیشتر توضیح داده می شود. این رفتار ها یا اخلاق ها در همه به یک صورت نیست و برای هر شخص به گونه ای و با شدتی متفاوت دیده می شود. زمانی بود و البته هنوز هم دیده می شود که به این اختلالات را بیماری روانی می نامند که البته این بیان اشتباهی است و همان اختلال روانی صحیح است و باید تصحیح گردد. می خواهیم یکی دیگر از سری مقالات روانشناسی یک مقاله ی دیگر در اختیار شما عزیزان بگذاریم، عنوان مقاله که از توضیحات گفته شده پیدا است، فقط مانده مطالبی که در آن آمده است را ذکر کنیم. تعریف اختلالات روانی، تاریخچه آن، طبقه بندی و انواع اختلالات روانی، سبب شناسی، تشخیص اختلال های روانی، درمان این اختلالات و اختلالات روانپزشکی از مطالب مهمی هستند که در این مقاله آمده اند.

تعریف اختلالات روانی ، انواع اختلال های روانی و طریقه درمان آن

اختلالات روانی با اضطراب، افسردگی، و یا احساسات دیگری مانند ناخشنودی و پریشانی که نسبت به شرایط زندگی یک فرد است، مشخص می شود. ممکن است عملکرد یک فرد تقریبا در هر منطقه از زندگی خود با یکی از آن ها ، روابط، و یا امور خارجی را مختل کند. افرادی که مبتلا به این اختلالات هستند به طور کلی با از دست دادن حس واقعیت آن ها دیده می شود و این افراد با جنون زندگی نمی کنند.

روانپزشکان برای اولین بار در اواسط قرن 19 بود که با اختلال آشنا شدند و نظر اولیه آن در مورد عصب بیماران بود. پیشوند “روانی” چند دهه بعد اضافه شد زمانی که مشخص شد که عوامل روحی و روانی در علت این اختلالات نقش مهمی دارد. شرایطی که در حال حاضر به جای یکدیگر استفاده می شود، هر چند کلمه اختلالات روانی بیشتر شایع است.

در حالی که نظریه روانکاوی به نفوذ در این بازه ادامه داده است ، یکی دیگر از مشخصات برجسته، مرتبط با علم روانشناسی رفتاری است، که نشان دهنده اختلال روانی به عنوان یک پاسخ نامناسب است که استرس می تواند جایگزین آن شود. یک دیدگاه ، ناشی از تئوری روان شناختی، روشی که در آن تفکر ناسازگار به عنوان ترس ممکن است باعث ترویج آن شود و همین طور موجب درک نادرست از خود و حوادث اطراف خود است.

انواع اختلالات روانی

وسواس که فرد به اجبار این اختلال را تجربه می کنند با ورود ایده های ناخواسته، افکار، احساسات و یا به آگاهی و یا نیاز به بارها و باورها انجام اقدامات تشریفاتی است که مبتلا به درک غیر ضروری و یا بی جا مشخص می شود. ایده های وسواسی ممکن است شامل افکار خشونت آمیز و یا زشت و ناپسند مکرر باشد. رفتار جبری شامل کارهایی مانند تکرار شستن دست ها و یا قفل کردن درب است. کمپین مواد مخدر ثابت کرده است در درمان بسیاری از بیماران مبتلا به اختلال وسواس ، اجبار موثر است.

درمان اختلالات روانی

درمان اختلالات روانی

اختلالات شبه جسمی، که به اصطلاح هیستریک گفته می شود، شامل اختلال روانی که علائم فیزیکی مانند کوری، فلج، و یا ناشنوایی هستند که توسط بیماری به آن دچار می شود که این ها خود را نمایان نمی کند. هیستری در میان اولین سندرم راه است و تحت درمان با روانکاوانی که اعتقاد دارند که از جمله نشانه های تمرکز و یا مراحل بازداشت در اوایل رشد روانی، فرد منجر به آن می شود.

در اختلالات اضطرابی، اضطراب از ویژگی های اصلی آن است،که خود را در زمان نسبتا کوتاه، که حملات اضطراب حاد یا مزمن به یک معنا است و تقریباً با ترس رابطه دارد. افراد تحت حملات اضطراب ممکن است از ناراحتی های گوارشی، تعریق بیش از حد، سردرد، تپش قلب، بی قراری، بی خوابی، اختلال در اشتها، و … رنج ببرند. مرض ترس، یک نوع اختلال اضطرابی است، با ترس که توسط موقعیت و یا اشیاء خاص دیده می شود طرف را وادار به ترسیدن می کند.

افسردگی، زمانی که بیش از حد شدید نشده و طولانی مدت نیست، به عنوان یک اختلال روانی شناخته می شود.یک فرد افسرده احساس غم، نا امیدی، و بدبینانه دارد و ممکن است بی توجه به مسائل، خسته، به آهستگی فکر و کار می کنند، و اشتهایشان کاهش می یابد و مشکلات دیگری مانند کم خوبی در آن ها پدیدار می شود.

درمان اختلالات روانی

روانشناسان و روانپزشکان درمان اختلال روانی در روش های گوناگون کشف کردند. از رویکرد روان فرد که شامل کمک به بیمار برای تبدیل شدن و پیدا کردن انگیزه، احساسات، خاطرات و … که زمینه علائم خود آگاه است، او را قادر به دستیابی به رشد شخصیت از طریق درک بهتر و عمیق تر خود می کند. کسانی که معتقدند اختلالات روانی در نتیجه پاسخ های آموخته شده به آن ها است ممکن است یک بیمار که از طریق یک فرایند شناخته شده است به عنوان حساسیت زدایی : مانند کسی که ترس از ارتفاع دارد، می توان به تدریج ارتفاع را به تدریج بزرگتر بیش از آن چیزی که معلوم است ببیند. دیگر روش های یادگیری شامل مدلسازی رفتار است که موثر تر می باشد. رویکردهای شناختی بین افراد که شامل افکار و ادراکات علائم عصبی بیمار است ، در نهایت آنها را جایگزین با تفاسیر واقعی تر از وقایع خارجی و داخلی که بیمار به آن ها پاسخ می دهد کمک می کند. بسیاری از روانپزشکان ترجیح می دهند روش های فیزیکی، از قبیل داروهای روانگردان (از جمله عوامل ضد اضطراب و ضد افسردگی و داروهای آنتی سایکوتیک) و شوک الکتریکی به درمان بپردازند.

2000 تومان – خرید

اشتراک گذاری مقاله
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز