خانه » مقالات رایگان » دانلود رایگان مقاله در مورد وکالت

دانلود رایگان مقاله در مورد وکالت

دانلود مقاله وکالت از سری مقالات رایگان با 28 صفحه و فرمت اجرایی Word

اگر به دنبال مقاله ای رایگان درباره وکالت می باشید، جای درستی را انتخاب کرده اید. این مقاله را می توانید به صورت مجانی از سایت دانلود آرتیکل دریافت کنید. بعد از مطالعه توضیحات زیر لینک دانلود کامل این مقاله در پایان توضیحات قرار دارد.

دانلود رایگان مقاله وکالت

دانلود رایگان مقاله وکالت

تعریف وکالت

زیبنده ترین لفظی که می توان برای کار وکالت برگزید واژه هنر است، چون در یک بررسی دقیق اینگونه نتیجه گیری می شود که وکالت از کلیه مشاغل دیگر جدا است و حالت و وضع خاصی دارد که با هنر سازگارتر از دیگر نمودهای زندگی انسانی است.

گفتیم که وکالت علم و پیشه و صنعت و شغل نیست ولی بلافاصله، بایستی اضافه کنیم که آن ارتباط خاص و تام و تمامی با کلیه فنون و علوم و صنایع و حرف دارد و رونده این راه را وادار می کند تا در کلیه رشته ها اطلاعاتی داشته باشد و بالاخره هر وکیلی که دارای اطلاعات عمومی جامع تر و کامل تری باشد در کار وکالت موفق تر و پیروزتر خواهد، ولی نکته مهمتر اینکه بداند در کجا و چگونه و در چه قالبی از اطلاعات و معلومات خود استفاده و بهره برداری کند و همچنین این نکته ظریف و دقیق را هم از خاطر دور ندارد که استفاده از اطلاعات و معلومات خود را به صورتی مورد عمل قرار ندهد که فضل فروش معرفی شود و نیز سعی نکند آنچه از مسائل و مطالب می داند همه را یکجا به کار ببرد.

از لحاظ کیفیت خاص کار وکالت به معنی و مفهوم دیگر آموختنی ها قابل آموزی هم نیست، هرچند آموزش در آن بسیار موثر است ولی آموزش چه چیز؟ آموختن اینکه کجا باید فلان مطلب را گفت و کجا نباید گفت. کجا باید فلان مطلب را نوشت و در چه موقعیتی باید از نوشتن آن خودداری کرد و هزاران هزار از این مسائل که در اشکال گوناگون با ویژگی های مختلفی که هر کدام وضع و شکل و حالت و موقعیت خاص خود را دارد مطلبی است که اساساً نه قابل پیش بینی است و نه قابل احصاء و اگر درست بخواهیم حق مطلب را ادا کرده باشیم بایستی بگوییم که هر پرونده خواه حقوقی و جزایی خواص و کیفیات مخصوص به خود را دارد که از پرونده های دیگر جدا است و حتی هر جلسه از دادرسی مربوط به یک پرونده دارای شکل مخصوص به خود است که به هیچ وجه قابل پیش بینی نیست تا بتوان در مورد آن حتی یک فرمول خاص پیشنهاد کرد وانگهی کار وکالت منحصر به پرونده و دادگاه و مسائل مربوط به آن نیست.

دانلود مقاله رایگان وکالت

دانلود مقاله رایگان وکالت

وکیل کیست؟

مشکل است صفت جامعی در بین وکلای دادگستری یافت که با ذکر آن خصیصه بتوان لفظ وکیل را تعریف کرد و جمله ای بیان نمود که بر معنای وکیل دادگستری صادق باشد چون به تعداد وکلا دادگستری کاراکترها و منش ها و شخصیت های مختلف وجود دارد و از جهت موقعیت اجتماعی هم وکلای دادگستری در مدارج مختلفی قرار دارند.

مدرک تحصیلی یک وکیل دادگستری لیسانس در رشته حقوق قضایی می باشد ولی از جهت حداکثر مقیاس و معیاری در بین نیست و نباید هم باشد، از این حیث اطلاعات و معلومات و کلای دادگستری با هم خیلی فرق دارد و چون شغل وکالت دادگستری یک مشغله اجتماعی است و با بسیاری از علوم و فنون ارتباط می یابد راه برای تحقیق و کنکاش در هر رشته ای از این طریق باز است، این است که وکلای دادگستری بسته به ذوق و شوق و استعداد و سلیقه خود در رشته های دیگر علوم نیز کم و بیش اطلاعاتی دارند و همین مراتب موجب می شود که نتوان تعریف خاصی برای وکیل منظور نظر نمود ولی بالاخره وجه جامعی در بین وکلای دادگستری به آن بسنده کنیم، آن هم این تعریف است که : «وکیل دادگستری کسی است که پروانه وکلات دادگستری دارد» و حتی این مطلب که خانم یا آقای وکیل دادگستری به راستی در دادگستری وکالتی دارد یا وکلاتی می کند یا نه اصولاً مطرح نیست.

رایگان – دانلود
اشتراک گذاری مقاله
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز