خانه » مقالات رایگان » دانلود رایگان مقاله تأثیر واردات خودرو بر بهره وری کارکنان

دانلود رایگان مقاله تأثیر واردات خودرو بر بهره وری کارکنان

دانلود مقاله تأثیر واردات خودرو بر بهره وری کارکنان از سری مقالات رایگان با 27 صفحه و فرمت اجرایی Word

ما قصد داریم در این مقاله اثر‌ واردات‌ که یک بخش از تجارت بین ‌الملل است‌ را‌ روی‌ بهره ‌وری، در سطح خرد؛ یعنی یک بنگاه‌، با‌ به کار بردن داده‌ های مربوط به شرکت ایران خودرو را بررسی کنیم.

مطابق تئوری‌ های جدید‌ تجارت‌ بین ‌الملل و رشد اقتصاد، تمرکز اصلی‌ ما‌ روی آزمون‌‌ ارتباط‌ بین‌ سطح تجارت بین ‌الملل و رشد بهره‌ وری خواهد‌ بود‌.

نتایج تئوری‌ های جدید به‌ این مطلب اشاره دارد که انتقال تکنولوژی، هم‌ به‌ واسطه واردات و هم صادرات، بهره‌وری را‌ افزایش می ‌دهد.

تاثیر واردات خودرو در بهره وری کارکنان

بهره‌ وری جزئی از نیروی کار محاسبه گردیده و بهره ‌وری نیروی‌ کار طی دوره 65-1355 حدود 24 درصد رشد می ‌کند. طی این دوره دولت و بخش خصوصی با توجه به افزایش قیمت های جهانی نفت، سرمایه ‌گذاری در بخش‌ های صنایع کارخانه ‌ای را گسترش‌ دادند‌ و این افزایش سرمایه ‌گذاری‌ یکی از علل مهم افزایش تولید و اشتغال شد.

در عین حال به نظر می ‌رسد که وفور ارز ناشی‌ از فروش نفت طی دوره 1355 تا 1365 بر‌ روند‌ ساختار سرمایه ‌گذاری در بخش صنعت‌ خودروسازی تأثیر مثبت داشته است و تولید را به ‌شدت افزایش داده است.

دانلود رایگان مقاله تأثیر واردات خودرو بر بهره وری کارکنان

دانلود رایگان مقاله تأثیر واردات خودرو بر بهره وری کارکنان

با وقوع انقلاب در سال 57 روند‌ صعودی‌ افزایش تولید متوقف شد و رشد‌ بهره‌ وری‌ نیروی کار دو درصد کاهش‌ یافت و کاهش رشد بهره ‌وری نیروی کار نیز ادامه یافت و در سال 1358 رشد بهره‌وری نیروی‌ کار به 14 درصد‌ رسید‌.

در سال های 1360 تا 1363 بهره‌وری‌ نیروی کار روند صعودی به خود گرفت و در سال 62 بهره‌وری در نیروی کار حدود 30 درصد رشد کرد.

در سال 46 کاهش سرمایه ‌گذاری و سرمایه سرانه و کمبود ارز جهت تأمین‌ مواد‌ اولیه‌ و همچنین مشکلات جنگ، بهره‌وری نیروی کار را به شدت تحت تأثیر قرار داد و رشد بهره‌ وری‌ این نیرو را به 38 درصد رساند.

بهره‌وری نیروی کار در سال های 1365 تا 1375 روند‌ صعودی‌ یافت و از‌ سال 73 به ‌بعد حمایت از صنعت خودروسازی به وسیله تصویب قانون خودرو و کنترل واردات انجام گرفت. در‌ سال 74 بهره‌وری نیروی کار 27 درصد و در سال 1375 درصد‌ رشد‌ را نشان می ‌دهد.

همان طور که از توضیحات مشخص است، قرار است در این مطلب تأثیر واردات خودرو بر بهره وری کارکنان (شرکت ایران خودرو) مورد بررسی قرار دهیم. این مقاله از طرف جناب آقای عباس سلیمانیان و سرکار خانم فاضله خادم برای ما ارسال شده است. مطالب مهمی که در این مقاله دیده می شود به صورت زیر می باشد :

  1. در ابتدای مقاله بعد از چکیده و مقدمه مقاله، بیان مسئله و فرضیات بیان شده است.
  2. در ادامه پیرامون مفهوم بهره وری مطالبی نوشته شده است و شما با آن بیشتر آشنا می شوید.
  3. سپس محاسبه و برآورد بهره وری شرکت ایران خودرو مورد بررسی قرار گرفته شده است.
  4. تأثیر واردات بر بهره وری موضوع بعدی است که در این مقاله دیده می شود.
  5. و در آخر به موضوع تأثیر واردات خودرو بر بهره وری در شرکت ایران خودرو اشاره شده است.
رایگان – خرید
اشتراک گذاری مقاله
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز